Tesisat temizliği  

Tesisat temizliğinde ŞOK fiyat  250 tl avantajı ile

Detaylı bilgi için tıklayın.

   

Doğalgaz nedir?

 

Doğalgaz metan ve etan olmak üzere çeşitli hidro karbonlardan oluşan bir gaz karışımıdır.
Renksiz ve kokusuzdur. Bu nedenle şebekeye çürük sarımsak kokusunu andıran tetrahidroteofen denilen bir madde katılmaktadır.
Doğalgazın tutuşma sıcaklığı 650
derecedir doğalgaz birincil enerjidir. Yani çıkarıldığı gibi kullanılır. 
Doğalgazın yanabilmesi için yüzde 5-15 arasında karışım yapması gerekir karışım bu oranın altında yada üstünde olursa yanmaz en iyi yanma karışımı % 9 doğalgaz %91 havadır.
Doğalgaz havadan daha hafif bir gazdır.Bu yüzden kapalı alanlarda sızma halinde  yukarıda toplanır gazların çoğu zehirlenmeye yol  açabilir, bu zehirlenmeler karbon monoksit   ( co ) e bağlıdır.


Karbon monoksit (co) kandaki oksijen ile yer değiştirerek kanın vücuda oksijen taşım asını önler ve böylece vücudun zehirlenmesine sebep olur doğalgaz karbon monoksit içermediğinden zehirleyici değildir.
Ancak kapalı bir ortamda çok miktarda bulunduğu zaman oksijen yetersizliğinden  boğulmaya sebep olabilir.Bu nedenle doğalgaz kullanılan ortamların iyi bir şekilde havalandırılması gerekir.Yandığında kül karbon monoksit  ve kükürt bileşikleri oluşturmaz ve çevrede asit yağmuruna sebep olmaz bunun azot emisyonu diğer yakıtlardan daha azdı.

Bu nedenle doğalgaz temiz bir gazdır.

 

 

   

Kampanyalar  

   

Ek garanti seçenekleri  

Kombinizin garanti süresini 12 aya kadar taksit imkanı ile uzatmak ister misiniz?

Detaylı bilgi için tıklayın.

   
© 2012 Altuner Soğutma